Prodej chalupy 4+1 165 m2, pozemek 913 m2

Prodej chalupy 4+1 165 m2, pozemek 913 m2

Peřimov

5 990 000,-Kč

Prodej neobyčejné chalupy v podkrkonoší.

jedinečná nemovitost

bez nutnosti rekonstrukce

studna s pitnou vodou

oplocená zahrada

Virtuální prezentace

Místo, které nebudete chtít opustit, to je citlivě zrekonstruovaná chalupa v podkrkonoší. Stavení z roku 1850 prošlo v průběhu let rekonstrukcemi, které ale zachovaly původní ráz a atmosféru. Zachovány byly i některé jednotlivé prvky, jako třeba původní dveře, jež za sebou ukrývají malebnou světnici a kuchyni s jídelnou. Dřevěná okna, která naštěstí nebyla nahrazena plastovými, dodávají tu správnou útulnost, kterou od chalupy čekáte. Tady se prostě budete cítit jako doma. V kuchyni vás překvapí původní klenuté stropy (pod výmalbou jsou dokonce schovány fresky) a prostornost kuchyňského koutu. Vařit pro velkou rodinu nebo návštěvy tu nebude žádný problém.

Další, tentokrát nové dveře s petlicemi směřují z chodby do koupelny se sprchovým koutem a přípojkou na pračku, nebo do sklípku.

Dřevěné schodiště vás dovede do patra, kde se nacházejí 3 pokoje a prostorná chodba. Jeden z pokojů je v současnosti využíván jako dílna, dá se z něj vystoupit přímo na horní zahradu a k parkovacímu stání. Jistě, ale nabízí i jiné využití. Pokud si budete chtít v patře zařídit další kuchyni nebo koupelnu, není to problém. Majitelé na tuto možnost mysleli již při rekonstrukci, a tak jsou v patře připraveny stoupačky a odpady.

Pokud hledáte nemovitost tohoto typu i pro trvalé bydlení, jste tady správně. Chalupa je vedena na katastru jako rodinný dům s číslem popisným, zřízení trvalého bydliště tak nic nestojí v cestě. 


Technické informace:

Chalupa je postavena z kamenů a cihel s vápencovou podezdívkou. Má 80 cm tlusté zdivo, které krásně drží v zimě teplo, a naopak v létě chladí. Na střešní krytinu jsou použity betonové tašky terakota a plech. Střecha je bez zateplení. Komín je vyvložkovaný s každoroční revizí. Okna jsou dřevěná. Elektřina je v celé chalupě v mědi (v prvním patře došlo k výměně elektřiny v 80.letech, v přízemí pak při další rekonstrukci, která proběhla mezi lety 2005 až 2015). Studna, která zajišťuje pitnou vodu, byla vyhloubena do hloubky 25 m. K odebírané vodě jsou k dispozici aktuální rozbory.
Při vstupu do všech pokojů, koupelny i sklepa je potřeba snížit hlavu, pro jejich nízký vstup.

Pro vytápění se využívají krbová kamna ve světnici a kuchyni (můžete si zde přitopit i elektrickými přímotopy). V prvním patře se topí jen přímotopy. Ty mají dálkové ovládání přes aplikaci. Můžete tedy přijet do příjemně vyhřáté chalupy, stačí před cestou nezapomenout. Na půdě je anténa na DVBT a internet s vysílačem na Strážníku.
Celou chalupu hlídá svatá Františka a alarm napojený na policii. Chalupa není památkově chráněna.

Pozemek:

Pozemek je stavením rozdělen na tři části: na přední, zadní a horní zahradu. Každou část můžete využívat k jinému účelu.

Přední část zahrady, ze které vejdete hlavním vstupem do chalupy, je oplocená a rovinatá. Dřevěný plaňkový plot, jež ji ohraničuje má vybudovanou kamennou podezdívku. Soukromí vám zajistí vzrostlé stromy a keře, a hlavně živý plot z habrů. V této části je místo pro váš zahradní nábytek a posezení. Nebo i místo na uložení zahradního náčiní ve vybudované kůlně.

Na zadní část zahrady můžete vejít přímo z chalupy, zadními dveřmi. Jsou zde vyvýšené záhonky s automatickou závlahou. Nemusíte se tak bát, že přijdete o svou úrodu i když budete potřebovat odjet na delší dobu. Také je zde tříkomorový septik se samostatným biologickým filtrem.

V horní části zahrady je v současnosti plácek pro parkování vozidel.

Okolí:

Peřimov je 10 minut autem nebo autobusem od Jilemnice, ve které je vše, co potřebujete. V obci Mříčná je koupaliště s hospodou, pension a restaurace Buranka, mateřská škola. Jsou zde turistické stezky a cyklotrasy. V zimě můžete vyrazit na lyže a běžky do Rokytnice nad Jizerou, Špindlerova mlýna či na Horní Mísečky.


Shrnutí:

Elektřina: měď
Kanalizace: tříkomorový septik se samostatným biologickým filtrem
Voda: rozvedena do chalupy ze studny s pitnou vodou
Vytápění: krbovými kamny, přímotopy


Lokalita

v podkrkonoší

cyklostezky, turistické stezky

10 minut od Jilemnice

parkování na pozemku

Dokumentace ke stažení

Máte o nemovitost zájem?

Napište nebo zavolejte a domluvíme si osobní prohlídku, ráda vás touto nemovitostí provedu.

Ozvěte se mi
  • V případě vašeho trvajícího zájmu o koupi nemovitosti, můžeme přistoupit k podpisu smlouvy o složení blokovacího depozita (rezervační smlouva). Tu vám poskytnu předem k nahlédnutí, po jejím podepsání se skládá rezervační záloha, která je součástí kupní ceny.
  • Po složení rezervační zálohy připraví advokátní kancelář Tříska a Žák s.r.o. veškeré smluvní dokumenty potřebné k převodu nemovitosti a zajistí advokátní úschovu kupní ceny.
  • Ve spolupráci s finančním poradcem vám nabídnu pomoc s financováním vybrané nemovitosti. Naším cílem je vždy nalézt tu nejvýhodnější variantu financování, která vám bude šitá na míru.
  • Můžeme přistoupit ke kupní smlouvě a smlouvě o advokátní úschově. Tyto smlouvy vám budou opět zaslány k nahlédnutí. Po jejich podpisu je složena kupní cena do advokátní úschovy a následně zajistím podání návrhu na vklad kupní smlouvy na příslušný katastrální úřad.
  • V případě platby prostřednictvím hypotečního úvěru domluvím s vámi i se stranou prodávající termín podpisu zástavních smluv a zajistím i jejich podání smluv na příslušný katastrální úřad.
  • V případě platby prostřednictvím hypotečního úvěru domluvíme s Vámi i se stranou prodávající termín podpisu zástavních smluv.
  • Náklady na přípravu smluvních dokumentů, včetně advokátní úschovy a podání návrhu na vklad hradím já.
  • Sleduji průběh vkladu vlastnického práva na příslušném katastrálním úřadu. Na přepsání vkladu na nového majitele má úřad 22 – 35 dní.
  • Po převodu nemovitosti zajistím uvolnění finančních prostředků z advokátní úschovy na účet prodávajících.
  • Domluvíme termín předání nemovitostí a zajistíme předávací protokol. V den fyzického předání nemovitosti sepíšeme stavy všech měřičů, zaprotokolujeme technický stav nemovitosti včetně zařízení.